Co nás čeká v roce 2018

Celkem často se setkávám s otázkou, co nás s holčičkami čeká v tomto roce, jaké máme plány a co vše budeme absolvovat. Ze zvědavosti jsem si sepsala termíny všech „akcí“, které máme v plánu a zjistila jsem, že program máme opravdu nabitý. Proto doufám, že stejně jako v loňském roce se nám bude po zdravotní stránce dařit, že se nám rýmičky, kašílky a ostatní neduhy budou velkým obloukem vyhýbat a že vše zvládneme. A co tedy máme vše v plánu?

8.1.2018 – 26.1.2018 Terapie Babykosmík v Axonu (intenzivní neurorehabilitační pobyt)

15.3. – 18.3.2018 Hiporehabilitační pobyt s koňmi na Ptýrově

3.4. – 27.4.2018 Terapie Babykosmík v Axonu

27.5. – 2.6.2018 Pobyt pro rodiny a děti s ranou péčí Eda v Lučkovicích

16.6. -22.6.2018 Týdenní hiporehabilitační pobyt na Q ranči

25.6. – 20.7.2018 Terapie Babykosmík v Axonu

17.8. – 24.8.2018 Týdenní hiporehabilitační pobyt v Krkonoších

3.9. – 28.9.2018 Terapie Babykosmík v Axonu

29.10. – 23.11.2018 Terapie Babykosmík v Axonu

10.12. – 21.12.2018 Rehabilitační pobyt v Arpidě

Kromě plánovaných neurorehabilitací, hiporehabilitačních pobytů a pobytu v Arpidě jezdíme ještě 2x týdně na hiporehabilitaci, 1-2x týdně na rehabilitaci do Kladna, cca 1x za 14 dní do Motola a denně cvičíme i doma . A k tomu všemu máme spoustu kontrol u lékařů různých odborností, takže se opravdu nenudíme.

A o čem jednotlivé terapie/pobyty jsou? Terapie Kosmík představuje koncept, který spojuje klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuroplasticity mozku. Cílem je pomoci pacientovi dosáhnout maximálního možného pokroku. Kouzlo této terapie tkví v její intenzitě a komplexnosti. Zabývá se nejen rehabilitací svalů, ale také působí na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti pacienta a nezapomíná ani na jeho psychický stav či regeneraci. Součástí terapie je také motivace pacientů a edukace rodičů, jejímž cílem je zachovat a rozvíjet pacientův pokrok i po skončení terapie. Konečným důsledkem této intenzivní terapie je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření si či upevnění správných pohybových vzorců.

4denní hiporehabilitační pobyt na farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště není už tak náročný, jako terapie v Axonu. Na programu je celkem 8 hipoterapeutických jednotek, dále aktivity ve stáji (čištění koní, příprava koně k hipoterapii, vodění koní…), fyzioterapeutická konzultace, výtvarně tvořivý program, canisterapie a večerní zpívání s hrou na hudební nástroje.

Při týdenním „hipopobytu“ je do programu hipoterapie zařazena 2x denně, stejně tak jako je tomu u víkendového pobytu. Kromě toho jsou pro děti připraveny na každý den tvořivé a hudební aktivity, canisterapie, konzultace fyzioterapeuta a pro rodiče přednášky na odborná témata a možnost masáže.

Rehabilitační pobyt v Arpidě je už trošku náročnější, než pobyty s koňmi, ale oproti Kosmíkovi je to celkem brnkačka. Na programu je 2x denně cvičení (u holčiček zatím Vojtova metoda), 1x denně vířivka a 5x za pobyt ergoterapie. 1x týdně se můžeme zúčastnit i muzikoterapie a hipoterapie. Mimo jiné je nám k dispozici i bazén, ale tím, že holčičky mají každý den vířivku, tak jsme ho při posledním pobytu vynechaly. Arpida nabízí i řadu dalších procedur, ale je u nich bohužel kontraindikace – epilepsie u obou holčiček nebo nízký věk.

Musím říct, že ač je program na celý rok celkem náročný, těším se na něj. Těším se, doufám a moc si přeji, aby všechna ta dřina přinášela ovoce a holčičky se posouvaly vpřed. Pokroky nejsou zatím nijak moc výrazné, nijak moc velké, ale každý pidikrůček dopředu je pro mě obrovským úspěchem a motivací to nevzdávat a bojovat dál. Holčičky jsou opravdu neskutečné bojovnice, mají můj obrovský obdiv, neustále mě svojí snahou, vůlí, houževnatostí překvapují a pořád se mám od nich co učit. Držte nám prosím palce, myslete na nás, ať se nám všem vyhýbají nemoci a ať tento náročný program zvládneme. Děkujeme!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *