Market Vision, můj zaměstnavatel, můj parťák

Psal se rok 2012, kdy mi můj šéf, teď už vlastně bývalý šéf, sdělil, že je mu to moc líto, že ho to mrzí a tak dále, ale že firmu čeká velká reorganizace a moje pracovní místo se zruší. Tenkrát jsem měla pocit, že se mi zhroutil celý svět, že mě nemohlo potkat nic horšího. Tehdejší zaměstnavatel byl v mých očích modla, znamenal pro mě téměř vše. Vůbec jsem netušila, co budu dělat, kde budu hledat práci. Měla jsem totiž pocit, že vlastně vůbec nic neumím. Byla jsem zaslepená pouze svojí prací, kterou jsem tam dělala, měla jsem klapky na očích, myslela jsem si, že tam budu pracovat snad do konce života, proto jsem se vůbec nezajímala o dění okolo sebe.

Když jsem se vzpamatovala z prvotního šoku a tuto pro mě nemilou informaci jsem alespoň v rámci možností vstřebala, začala jsem trošku logicky uvažovat. Moje náplň práce nově a v budoucnu spadne pod agenturu, se kterou firma dlouhodobě spolupracovala. Napadlo mě, že půjdu s kůží na trh a že zkusím své pracovní zkušenosti nabídnout agentuře. Přeci jenom si bude muset vyškolit svoje lidi, kteří tu práci budou dělat. S nadšením jsem šla za šéfem, jaký úžasný nápad jsem dostala. Zprvu se na to moc netvářil, ale nakonec slovo dalo slovo a já jsem tam na podzim toho samého roku začala pracovat.

Ze začátku byl pro mě nový zaměstnavatel, Market Vision s.r.o,  v mých očích moc nezajímavý. Nemůžu říct, že bych tam byla vyloženě nespokojená, ale téměř nikoho jsem tam neznala, měla jsem pocit, že mezi lidi, kteří tam pracovali, nemůžu nikdy zapadnout a v neposlední řadě finance byly taky někde jinde, než moje představa. Postupem času jsem však zjišťovala, že kolegové nejsou takoví bubáci, jak se zdáli být, že s nimi dokážu najít společnou řeč a v neposlední řadě jsem si také začala uvědomovat, že peníze nejsou všechno. Jsou důležitější věci, než naplněné konto v bance. Mezi kolegy jsem si našla přátelé, podnikala jsem s nimi firemní i nefiremní akce a v neposlední řadě jsem si uvědomovala, jak je skvělé mít šéfa, pro kterého nic není problém a se kterým se dokážu na všem domluvit a hlavně jak je skvělé, že pro firmu nejsem jen figurka, která dělá to, co se po ní chce, že pro ni nejsem jen řadový zaměstnanec, ale že jsem plnohodnotnou součástí celé firmy a že je pro vedení firmy opravdu důležité, aby zaměstnanci byli spokojení, zajímá se o ně a chce pro ně to nejlepší! Market Vision je oproti mému prvnímu zaměstnavateli taková skoro rodinná firma, s příjemnou firemní kulturou a firemní filosofií. Uvědomuje si, že jedním z klíčových faktorů pro úspěch jsou její zaměstnanci. Je pro ni důležitá jejich spokojenost a to, aby zaměstnanci cítili podporu.

Jako zaměstnanec jsem si na podporu ze strany zaměstnavatele nemohla stěžovat. Nic nebyl problém, vše se dalo nějak zařídit a vždy se dalo najít řešení, které vyhovovalo oběma stranám. Když se moje kolegyně na mě obrátila s tím, zda souhlasím, aby oslovila vedení a požádala o podporu našeho projektu pro holčičky, neváhala jsem ani chvilku. Byla jsem velmi potěšena, když souhlasili. Líbí se mi a velmi oceňuji, že podpoří maminku na mateřské v tíživé životní situaci a dokáží se postarat o své zaměstnance i v době, kdy tam zrovna „nepracují“.

Tyhle řádky nejsou pouze slova a chvála na mého zaměstnavatele. Je to především vyjádření poděkování a vděku a upozornění, že i v České republice jsou firmy, které nezajímá jen zisk a zaměstnanci  nejsou pro ně pouze čísla. Jsou tu i firmy, kdy vedení usiluje o to, aby zaměstnanci byli opravdu spokojení a cítili podporu.

Před Vánoci se vedení Market Vision přijelo na holčičky podívat, pozdravit je a zjistit, jak se jim daří. Společně jsme strávili příjemné odpoledne, holky dostaly dárečky, přeci jenom se blížil Ježíšek a já jsem obdržela šek na 60.000 Kč. Můžeme tak absolvovat další neurorehabilitační pobyt a zase alespoň o kousíček se posunout dál a bojovat, co to půjde. Závěrem bych chtěla říci – MARKET VISION, DĚKUJEME!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *